צעצועי מין: היסטוריה, שימוש וסטיגמות

שירותי מין
אורך: 432 מילים

צעצועי מין: היסטוריה, שימוש וסטיגמות

שירותי מין - צעצועי מין: היסטוריה, שימוש וסטיגמות

צעצועי מין קיימים כבר מאות שנים, מתפתחים מחומרים גולמיים למוצרים מתקדמים ומתוחכמים יותר שהם היום. למרות שבתחילה נתפסו כטאבו, כיום צעצועי מין הופכים יותר ויותר מקובלים ומשמשים גברים ונשים כאחד כדרך לחקור ולחוות הנאה. מאמר זה יחקור את ההיסטוריה של צעצועי מין, ההקשר הנוכחי שלהם בחברה וכל סטיגמות שעדיין קשורות אליהם.

היסטוריה

קשה להתחקות אחר ההיסטוריה של צעצועי המין למקורם המדויק בשל העובדה שתרבויות עתיקות רבות השתמשו בהם לטקסי מין, פוריות והנאה, אך לא בהכרח ככלי עזר לאוננות. המצרים השתמשו בדילדואים עשויים אבן ועור, שנמצאו בחפירות ארכיאולוגיות, והקאמה סוטרה, טקסט הודי עתיק על אמנות האהבה והמיניות, הציע שימוש ב"איברי רבייה מלאכותיים" העשויים מעץ, עורות ובד. בשנת 1869, לאחר תקופה בה נעשה שימוש במכשירים רוטטים לטיפול ב"בעיות נשיות", נרשמה פטנט על המצאת הוויברטור. בתחילת 1900, מוצרי גומי, כולל מה שידוע כיום כטבעת זין, שימשו כסיוע מיני.

תעשיית צעצועי המין המודרנית ראתה צמיחה עצומה מאז 1950, עם התקדמות בחומרים, טכנולוגיה ועיצוב. עם כניסתה של הקמעונאות המקוונת בסוף המאה ה -20, צעצועי מין הפכו אפילו קל יותר לגשת ולרכוש. כיום יש מגוון סוגים שונים של צעצועי מין, כגון ויברטורים, דילדואים, צעצועים אנאליים, מכשירי עיסוי ומכשירים מהונדסים באופן מלאכותי.

שימוש

צעצועי מין משמשים גברים ונשים כאחד למשחק סולו או זוגי. מגוון רחב של צעצועים יכול לספק סוגים שונים של הנאה כולל רטט, גירוי נקודת הג'י, גירוי הדגדגן ואפילו גירוי הערמונית.

צעצועי מין יכולים גם לעזור להחליף באופן זמני בן זוג עבור אלה שאין להם אחד או שאינם מסוגלים למצוא אחד. במחקר שנערך על ידי אוניברסיטת מישיגן, אנשים שהשתמשו בויברטורים נטו יותר לדווח על תחושת חיבור ואינטימיות עם בני זוגם בעת השימוש בהם. ויברטורים עשויים גם לעזור לנשים להגיע לאורגזמה בצורה אמינה יותר מאשר באמצעות גירוי ידני בלבד, ולהגדיל את שביעות הרצון הכללית שלהן ביחס לחוויות המיניות שלהן.

מחקרים הראו גם קשר חיובי בין צעצועי מין לשיפור הבריאות המינית. במחקר שנערך על ידי מכון קינסי, אנשים שהשתמשו בויברטורים עם בן זוג דיווחו על בריאות מינית כללית טובה יותר ותקשורת משופרת בין בני זוג.

סטיגמות

למרות הקבלה הגוברת של צעצועי מין, יש עדיין מי שמרגיש בושה או מבוכה כשמדובר לדון בהם. זה נובע בחלקו מהקשר עם אוננות וטאבו סביב המיניות האנושית.

התקשורת גם משחקת תפקיד בהנצחת סטיגמות, לעתים קרובות מציגה צעצועי מין רק עבור כוכבי קולנוע מבוגרים או בנות זוג חלופיות, כאשר במציאות, הם משמשים אנשים מכל הדמוגרפיה. סטיגמה זו ידועה בשם "שיימינג מיני" ויכולה להשפיע לרעה על מי שמרגיש אותה.

מסקנה

למרות שלצעצועי מין יש היסטוריה ארוכה ומגוונת, הם הופכים מקובלים יותר ויותר בחברה המודרנית. ישנם גם יתרונות רבים לשימוש בצעצועי מין, הן במשחק סולו והן במשחק זוגי. למרות זאת, יש אנשים שמרגישים בושה וסטיגמה כשזה מגיע לדיון בהם או לשימוש בהם. באמצעות שיחה פתוחה וחינוך, יש לקוות שניתן יהיה לשבור סטיגמות ולהחליף אותן בגישות והתנהגויות חיוביות.

בלוג סקס newspano

שירותי מין

הצצה לעיר התוססת חולון, ישראל שירותי מין - הצצה לעיר התוססת חולון, ישראל

ממוקמת באזור המרכז של ישראל, רק 10 ק"מ דרומית מזרחית לתל אביב, שוכנת העיר השוקקת חולון. חולון, שנוסדה בשנת 1940 כישוב חקלאי קטן, הפכה לעיר מודרנית וקוסמופוליטית, המתהדרת במורשת תרבותית עשירה, קהילה מגוונת וסצנת טכנולוגיה חדשנית. עם אוכלוסייה של מעל 200,000 איש, חולון היא אולי…

שירותי מין

לגלות את פנינה נסתרת של חיפה: עיר של תרבות ויופי טבעי שירותי מין - לגלות את פנינה נסתרת של חיפה: עיר של תרבות ויופי טבעי

ממוקמת בחוף הצפוני של ישראל, חיפה אולי לא ידועה כמו ערים אחרות בארץ כמו ירושלים ותל אביב, אבל היא פנינה נסתרת מחכה להיחקר. לעיר נמל שוקקת זו היסטוריה עשירה, תרבות מגוונת ונוף מדהים שישאיר כל מטייל ביראת כבוד. מהרחובות התוססים ועד לחופים השלווים, בחיפה יש…

שירותי מין

אמנות העיסוי הארוטי: חוויה אינטימית וחושנית שירותי מין - אמנות העיסוי הארוטי: חוויה אינטימית וחושנית

עיסוי אירוטי, הידוע גם בשם עיסוי חושני, כבר מתורגל במשך מאות שנים כדרך להגביר הנאה, אינטימיות, ועוררות מינית. למרות שזה קשור לעתים קרובות עם תעשיית המין, עיסוי אירוטי הוא צורה לגיטימית של טיפול מגע שיכול להיות יתרונות פיזיים ורגשיים כאחד. במאמר זה, נתעמק בהיסטוריה ובטכניקות…